Posadili smo 200 dreves

Ob 25. obletnici smo si pri HENNLICHu zadali nalogo, da bomo še bolj poudarili ekološki vidik izdelave strojnih delov v industriji in s tem zmanjševanje CO2 izpustov. Da bi to bolj izpostavili, smo se odločili za sajenje dreves ob kranjski vpadnici in na Sorškem polju. Za drevesa mnogi pravijo, da so pljuča naših mest. Prijazno zmanjšujejo izpuste toplogrednih plinov in hkrati v poletnih mesecih skrbijo za prijeten naravni hlad na vročih ulicah. Poleg tega so vidni simbol trajnostnosti, h kateri stremimo pri HENNLICHu. 


Slika 1: strokovna navodila pred sajenjem

V HENNLICHu se kot dobavitelji tehničnih komponent zavedamo aktualnega in perečega problema pregrevanja ozračja in onesnaževanja okolja, npr. z izpusti CO2 ali mazalnimi sredstvi. Zavedamo se, da tako že med izdelavo visoko zmogljivih strojnih delov za industrijo kot tudi med samo uporabo v industriji prihaja do obremenjevanja okolja. Zato se naši strokovnjaki trudijo uporabljati  komponente, ki so za določeno industrijsko aplikacijo najbolj optimalne in s tem tudi najbolj ekološke. 
>>> Preberite več o ekoloških komponentah in trajnostnostni plastiki.


Slika 2: sajenje dreves

Poleg tega pa se je naš tim letos podal v gozd in tudi konkretno prispeval k zmanjševanju izpustov CO2. Na Sorškem polju smo zasadili kar 200 novih smrek in hrastov in tako pomagali obnoviti gozd, ki ga je pred dvema letoma uničil vetrolom. 

  

Gozd je na Soriškem polju pomemben za ekosistem. Ne samo da daje dom številnim živalim – naj kot zanimivost povemo, da tudi šakalom – ampak tudi preprečuje vetru odnašanje prsti iz sosednjih njiv in varuje pitne zaloge vode, ki ležijo pod njim. Če pa pogledamo bolj globalno, pa drevesa pomagajo črpati CO2 iz ozračja. Mladi hrasti in smreke za svojo rast potrebujejo CO2, ki ga s fotosintezo spremenijo v ogljikohidrate, ki tvorijo njihove korenine, debla, veje, liste in iglice.

 

Zakaj je zmanjševanje CO2 oz. toplogrednih plinov tako pomembno? Velika količina toplogrednih plinov zadržuje sončno toploto, ki bi se morala z zemeljskega površja vrniti v vesolje. Posledično se naše ozračje vedno bolj segreva in povzroča podnebne spremembe. Gozdovi v Evropski uniji pa absorbirajo 8,9 % skupnih izpustov toplogrednih plinov. (Vir: Evropska komisija)

  

Več dreves smo HENNLICHovci v četrtek, 18. 11. 2021 zasadili tudi skupaj z Občino Kranj ob vzhodni vpadnici v Kranj.